reliable school

baner mwsl telc

 

WROCLAW ULUSLARARASI LOJİSTİK VE TRANSPORT ÜNİVERSİTESİ (IULT) İNGİLİZCE HAZIRLIK KURSU

 

 
Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi (IULT), ulusal akademik sıralamaya göre Avrupa'nın önemli bir lojistik üniversitesidir ve Polonya'daki en iyi uzman lojistik üniversitesidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan üniversiteler ve kurumlarla işbirliği yapıyoruz. Aynı zamanda Birleşik Krallık Chartered Logistics and Transport Institute tarafından akredite olan Doğu Avrupa'da lojistik ve taşımacılık alanında tek üniversiteyiz. Bu kurum, son 100 yıldır tüm dünyada lojistik programlarını belgeleyen en önemli kurum olmuştur.
 
Başarılı bir öğrenci olabilmek için, eğitim dili olarak İngilizce öğrenmeyi planlayan gençlerin dil becerilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin hazırlık eğitimlerinde, eğitim alınacak bölümde dersleri takip edebilmek, laboratuvarlara ve diğer ders aktivitelerine aktif olarak katılabilmek için okuma, dinleme, yazma ve tabii ki konuşma becerilerini geliştirmeleri gerekir. Aynı zamanda makale yazmak, tartışmalarda yer almak ve son olarak tezlerini savunmak için yeterli beceriye sahip olmaları gerekir.
 
Üniversitemiz tarafından sunulan dersler, öğrencilerin önce bireysel öğrenme hedeflerinin ne olduğunu anlamalarına ve daha sonra gerekli İngilizce dil yeterliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmaya odaklanmaktadır. Dersler sırasında öğrenciler dili bağımsız olarak kullanmalarını ve uluslararası geçerliliği olan TELC sınavına hazırlanma fırsatını kazanırlar.
 
Avrupa Dil Sertifikaları veya TELC Dil Yeterlilik Testleri, dilin uluslararası standartlarda olup olmadığını ölçen testlerdir. Aynı zamanda TELC GmbH, Frankfurt am Main merkezli bir dil test sağlayıcısıdır ve Alman Yetişkin Eğitimi Derneği'nin (DVV) kâr amacı gütmeyen bir yan kuruluşudur. TELC GmbH sınavı, öğrenciler için genel dil bilgisi,  mesleki sınavlar ve testler de dahil olmak üzere 70'ten fazla sertifika sunmaktadır. Tüm TELC dil sınavları, Avrupa Konseyi tarafından dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini kapsamak üzere 2001 yılında yayınlanan Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi'ne (CEFR) karşılık gelir.
 
Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi'ne (CEFR) göre, üniversitemiz bünyesinde İngilizce Lisans veya Yüksek Lisans (Master) eğitimi almak isteyen öğrencilerin en az B2 düzeyi İngilizce seviyesine sahip olması gerekmektedir.
 

İngilizce Hazırlık Kursumuzun İmkanları:

  • Organizasyon: Pazartesi gününden Cuma gününe kadar haftada 5 gün;
  • Alanında uzman ve deneyimli öğretmenler tarafından yönetilen dersler;
  •  Öğrencilerin genel akademik İngilizce eğitimlerinin yanı sıra Lojistik, İşletme, Yönetim gibi uzmanlık alanlarında kullanılan İngilizce dil yeterliliği için özel modüller;
  •  İngilizce hazırlık öğrencilerine ders kitapları ve ek materyaller sağlama;
  •  Volvo, Amazon, DHL, Leoni, Panalpina ve daha birçok partner şirketlerde çeşitli çalışma gezileri;
  •  Polonya’nın güzelliklerini görebilmeniz için Aşağı Silezya bölgesinde geziler (Dönem başına 1 hafta sonu gezisi - beğenilen turistik mekanlara iki günlük ziyaret dahil);
  •  İngilizce hazırlık eğitimine ek olarak, Polonya dili (Lehçe) ve kültür dersleri;
  •  Polonya gelenekleri hakkında ek bilgiler içeren özel çalışmalar - ayda 1 defa;
  •  Üniversitemiz bünyesinde İngilizce hazırlık eğitimi alan öğrenciler, hazırlık eğitimleri sonrasında yine üniversitemizde Lisans veya Yüksek Lisans (Master) eğitimlerine devam edeceklerse eğer, 2 yıl boyunca her dönem 250’şer Euro indirim imkanı elde eder.

 

 

Üniversitemizin eğitim ücretlerini görebilmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz:

Eğitim Dili Program Para Birimi Tam zamanlı öğrenciler için
Kayıt ücreti (iade edilmez) 1 akademik dönem
(1 sömestr)
2 akademik dönem
(2 sömestr)
İNGİLİZCE İngilizce kursu PLN 400 6600 13200
EUR 100 1500 3000
USD 120 2040 4080

 

Banka bilgileri

Banka Adı: Santander Bank Polska S.A.
SWIFT Kodu: WBKPPLPP
EURO hesap numarası: (€) PL 50 1090 2398 0000 0001 1580 8146
USD hesap numarası: ($) PL 38 1090 2398 0000 0001 1580 8168
PLN hesap numarası: (PLN) PL 82 1090 2398 0000 0001 1527 4070


Adres: Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu,
ul. Sołtysowicka 19 b, 51-168 Wrocław, Polska


Ödeme açıklaması, adayın adını ve ödeme şeklini içermelidir. Örnek: John Smith, academic year’s 2020/2021 fee.


DİKKAT!!!
Uluslararası para gönderimlerinde bankalar ücret kesintisi yapabilir. Dolayısıyla ödemenizi yaparken, yukarıda belirtilen miktarın üniversiteye eksiksiz geçmesine dikkat ediniz. Banka kesintileri öğrencilere aittir.

 

The International University of Logistics and Transport in Wroclaw
 ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław Poland
 tel: +48 (71) 324-68-42 int. 125         
zagranica@msl.com.pl

facebook     skype     skype     skype